DECONTEX POLSKA”

WITAMY !

Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce zajmującą się nowoczesną i unikalną techniką dekontaminacji.

Oferujemy czyszczenie środków ochrony osobistej przy użyciu ciekłego dwutlenku węgla – CO2.

Likwidując zagrożenia w czasie pożarów i innych miejscowych zagrożeń, współcześni strażacy narażają się na zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe. Potwierdzają to statystyki zachorowań strażaków i publikowane badania naukowe w tym zakresie.

Naszym celem jest eliminacja zagrożeń dla zdrowia i życia strażaków, wynikających z używania skażonych środków ochrony osobistej.

Konieczność ciągłego czyszczenia, konserwacji oraz kontroli elementów wyposażenia ochrony osobistej są bezsporne. Zaawansowane technologicznie włókna, tkaniny i kompozyty, które składają się na nowoczesne środki ochrony indywidualnej, zostały zaprojektowane w celu zapewnienia unikalnych właściwości użytkowych, zapewniających bezpieczeństwo strażaków. Te specjalistyczne materiały wymagają jednak równie specjalistycznej pielęgnacji i konserwacji, aby zachować ich podstawowe (wysokie) właściwości ochronne i trwałość tych niezwykłych właściwości.

Naszym celem długoterminowym jest zniwelowanie ryzyka zachorowania na nowotwór w takim stopniu na jaki pozwala aktualna wiedza i technologia.

Badania naukowe potwierdzają bardzo wysoką skuteczność dekontaminacji przy użyciu ciekłego CO2 w zwalczaniu toksycznych substancji absorbowanych przez środki ochrony osobistej.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu a już niebawem do skorzystania z naszych usług.

Pozdrawiamy !

Zespół „Decontex Polska”