Steo Sp. z o.o. Kompresory Wysokociśnieniowe Środki Pianotwórcze

Zewnętrzne panele napełniania BAUER

Zewnętrzne panele napełniania BAUER


Filling panel with hose coupling
Filling panel with direct coupling
Filling panel with control interface
Operating panel
Filling panel with hose coupling
Filling panel with direct coupling
Filling panel with control interface
Operating panel

Opis

Kompletne stacje napełniające służą do szybkiego i wydajnego napełniania butli z powietrzem do oddychania. Głównymi komponentami stacji są: jednostka kompresorowa, system magazynowania, zespół automatycznego wyboru, zawór przełączający i panel napełniający.

Zewnętrzny panel napełniający BAUER jest zaprojektowany jako oddzielny panel napełniający do montażu na ścianie. Wyposażony w pilota, idealnie nadaje się do montażu w innym pomieszczeniu.

Zawory napełniające są wykonane z mosiądzu o wysokiej odporności na ciśnienie, dzięki temu są niezwykle odporne na szerokie zróżnicowanie warunków klimatycznych występujących na całym świecie.

Węże napełniające przewyższają surowe wymogi bezpieczeństwa dotyczące napełniania butli z powietrzem do oddychania i są zamocowane obrotowym przyłączem. Zapewniają one operatorowi panelu napełniania możliwie najlepsze i najbezpieczniejsze warunki aby napełnianie butli powietrza oddechowego było łatwiejsze.

Zawór napełniający z dźwignią wyposażony jest w tłumik zapewniający skuteczną ochronę przed hałasem podczas napełniania.

Ochrona przed odbiciem w zaworach napełniających zapewnia skuteczną ochronę osób i wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji, nawet w przypadku niezamierzonego otwarcia zaworu napełniającego.

Liczba zaworów napełniających na panelu napełniania - 1, 2, 4, 6 lub 10.
Liczba zaworów napełniających powinna być określona w zależności od wydajności kompresora.

Wydajność determinuje jak długo zajmuje napełnienie butli powietrza oddechowego. Każdy zakres ciśnienia jest zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa.

Panel napełniający z reduktorem ciśnienia umożliwia jednoczesne napełnianie butli powietrza oddechowego pod różnym ciśnieniem. Odwrotnie, panel napełniający z zaworem przełączającym obsługuje tylko jeden zakres ciśnienia do napełniania butli. 

Zewnętrzne panele napełniania BAUER są dostępne do kupienia i stosowania jako opcjonalne akcesoria do wszystkich sprężarek powietrza oddechowego BAUER. Istnieje również możliwość dostarczenia niestandardowych paneli wypełniających.

Podobnie, zdalne panele sterowania do włączana i wyłączanie kompresora oraz zdalnego monitorowania sprężarki również mogą zostać zintegrowane z zewnętrznymi panelami napełniającymi BAUER, np.:

  • Lampka ostrzegawcza, która wskazuje usterki techniczne i automatycznie wyłącza sprężarkę
  • A status lamp to indicate the current operating status of the compressor
  • A warning lamp to indicate the saturation of the filter cartridge and thus the need to replace the filter cartridge (only for compressors equipped with B-SECURUS filter monitoring)

Dane techniczne

Zewnętrzne panele napełniania BAUER
Zawory napełniające Wymiary (dł. × szer. × wys.) mm
1 zawór napełniający 135 × 196 × 140
2 zawory napełniające 446 × 269 × 160
4 zawory napełniające 1140 × 138 × 183
6 zawory napełniające 1200 × 138 × 183
10 zawory napełniające 1120 × 352 × 370

Wideo

Przejdź do góry strony